Απέχει 250 μέτρα από την κεντρική πλατεία της πόλης και 300 μέτρα από το πλήρως οργανωμένο Γενικό Νοσοκομείο της. Σε απόσταση 180 μέτρων από το ξενοδοχείο βρίσκονται η κεντρική παραλία με οργανωμένα και μη τμήματα και πολλές άλλες καθαρές, αμμώδεις καταπληκτικές παραλίες, όπως οι «Τρύπες», «Καρτελά», «Σανί» και «Καλό νερό» όπου σε τμήματα της παραλίας, η θαλάσσια χελώνα Caretta - Caretta γεννά τ' αυγά της. Όλες οι παραλίες αυτές αλλά και συνεχόμενες, ως το Γιαννιτοχώρι, σε μήκος της δηλ 30 χιλιομέτρων, προστατεύοντα από το καθεστώς «NATURA».
Η ευχάριστη διακόσμηση του ξενοδοχείου, το εξαιρετικό service και η παραδοσιακή Ελληνική φιλοξενία, εγγυώνται μια αλησμόνητη διαμονή. Διαβάστε παρακαλούμε επίσης στο κάτω μέρος συτής της σελίδας την ενότητα "LATEST NEWS" τα νέα μας για τις πρωτοπορίες και τις καινοτομίες μας.
Σχετικά με εμάς
Αυθεντική Φιλοξενία
Στην Κυπαρισσία, πρωτεύουσα του νέου Δήμου Τριφυλίας, μπροστά ακριβώς στο όμορφο λιμάνι της με την ωραία μαρίνα, κατασκευάσθηκε το «KYPARISSIA BEACH» με αγάπη και σεβασμό στον επισκέπτη. Στον καταπράσινο περιβάλλοντα χώρο του, με την καταπληκτική θέα του Ιονίου πελάγους, υπάρχει πισίνα, pool bar και υπαίθριο snack bar/καφετέρια όπου έχετε την δυνατότητα να απολαύσετε cocktails, snacks και το εκπληκτικό ηλιοβασίλεμα της Κυπαρισσίας. Εσωτερικά υπάρχει επίσης καφετέρια και χώροι που με την κατάλληλη διαρρύθμιση προσφέρονται για meetings και εκδηλώσεις.
Kyparissia Beach Hotel
Ιδανική τοποθεσία